Cestování vozy 4x4, prozkoumávání těžko dostupných lokalit.

Cestování vozy 4x4, prozkoumávání těžko dostupných lokalit.

Každý, kdo miluje nezávislé individuální cestování, se občas při průzkumu odlehlých lokalit setká se situací, kdy je odkázán sám na sebe, své schopnosti a výbavu svého vozu. Důležité je v takové situaci nezpanikařit. Je důležité zůstat klidný a vyrovnaný, pouze tak nám mysl umožní racionálně a efektivně myslet. Pak nastane samotný akt vymyslet, jak uvíznuté vozidlo vyprostit.

Je prokázáno dobrodruhy po celém světě, že nejefektivnější způsob pro individuální vyproštění jsou vyprošťovací desky MAXTRAX MKII.

Australský dobrodruh Brad McCarthy, autor offroadového průvodce „Dirty Weekends: The Essential 4WD Guides“, zažil na vlastní kůži, jak nebezpečné je uvíznutí v odlehlých oblastech, mimo jakoukoli civilizační pomoc. Tato osobní zkušenost ho přiměla v roce 2001 k vývoji a prvnímu představení vyprošťovacích desek MAXTRAX MKI. Cílem, který si vytýčil, bylo vytvoření lehkého, snadno použitelného, snadno skladného vyprošťovacího systému, desek se záběrovými trakčními hroty. Prioritou bylo, aby bez ohledu na hluboké bláto, písek nebo sníh, desky fungovaly. V roce 2004 se Brad McCarthy spojil s výrobní australskou firmou Dienamics, která má dlouhodobé zkušenosti ve zpracovaní plastů. Tak vznikli první desky MAXTRAX MKI.

V současná generace vyprošťovacích desek MAXTRAX MKII vám vždy pomůžou vyřešit každou nebezpečnou situaci. Důležitým aspektem je použití desek pod všechna hnaná kola vozu. Tzn. že vozidla s pohonem 4x4 by měli být vybaveny čtyřmi vyprošťovacími deskami. Pouze tak zajistíte vozu 4x4 maximální trakci.

Dnes výrobky MAXTRAX používají po celém světě složky integrovaného záchranného systému, hasiči, horská služba, najdeme je v sanitních a policejních vozech, u těžařských, důlních a energetických společnosti, používají je dobrodruzi a cestovatelé, lovci a správci přírodních rezervací, závodníci dálkových rally a neposlední řadě i armády po celém světě včetně jednotek OSN. Všichni oceňují jejich flexibilitu, jednoduché použití a kvalitu.

Využití nespočívá pouze u vozů 4x4 ale u obytných vozů, bugyn, čtyřkolek atd.
Vyprošťovací desky MAXTRAX MKII získaly v roce 2010 prestižní cenu Global Media Awards na offroadovém veletrhu SEMA v americkém Las Vegas.
Pokud hledáte jednoduchost a spolehlivost pro vyproštění, jsou právě vyprošťovací desky MAXTRAXII tou správnou volbou.
MATRAX vám vždy pomůže z každé nepříjemné situace !

Pro více informací klikněte na kompletní nabídku produktů MAXTRAX na Camping Wild.

Cestování vozy 4x4, prozkoumávání těžko dostupných lokalit.
Novinka
Vytvořeno08.11.2023
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení