Blog

6 produktů
Individuálně, kdykoliv a kamkoliv protože 4x4!

Individuálně, kdykoliv a kamkoliv protože 4x4!

Evropa není jen o malebných městech a historických památkách. Ač se to na první pohled nezdá, starý kontinent nabízí pro dobrodruhy cestující individuálně s vozy 4x4 i dostatek dobrodružného a nezávislého cestování. V tomto článku vám nabídneme několik tipů na výlety, kde využijete možnosti svého 4x4 vozidla. Pamatujte však na zásady offroad cestování! Nesjíždějte z vyznačených a projetých cest do volné přírody. Kempujte a rozdělávejte oheň jen na určených a vhodných místech. Po odjezdu uveďte kempovací prostor do původního stavu a odvezte své odpadky. Nezapomeňte také vše uklidit  po ranní tělesné potřebě a hygieně. Je to jednoduché, lopatkou vše zakopejte. Není složité dodržovat tyto jednoduché zásady, kterými zajistíme to, že veřejnost a příslušné úřady ochrany přírody nebudou proti nám, a my budeme moci dále volně cestovat.

 1. Španělsko: Picos de Europa Tyto hory nabízí malebné horské scenérie, nekonečné pastviny a úchvatné horské průsmyky. Vůz 4x4 vám umožní proniknout do těchto hor a objevit tak krásy, které jinak zůstávají skryté „běžným“ turistům.

 2. Španělsko, Francie, Andora: Pyreneje Horský masiv rozkládající se mezi Španělskem a Francií nabízí nespočet offroadových tras s krásnými výhledy, serpentinovými výjezdy a udržovanými tábořišti. Projížďka horskými průsmyky a malebnými tradičními vesničkami vám umožní objevit a poznat krásy této Evropské divočiny.

 3. Rumunsko: Transfagaraš a Transalpina Jsou jedny z nejkrásnějších cest na světě dle hodnocení Top Gear. Rumunské Karpaty jsou jako celek krásné a nabízí naprostou všestrannost ve využití vašeho vybaveného vozu 4x4. Kde jinde uvidíte v Evropě medvědy tak blízko cest, že si na ně můžete téměř sáhnout. Ale pozor, stále jsou to divoká zvířata!

 4. Švédsko: Sarek National Park Je jedním z nejstarších národních parků v Evropě. Uvidíme zde divoké hory, ledovce a nedotčenou, nádhernou přírodu. Nezpevněné cesty nás zavedou tam, kam se organizované turistické skupiny nedostanou.

 5. Island Jeho divokost pohltila mnoho cestovatelů, kteří se sem opakovaně vracejí. Vodopády, gejzíry, sopky, termální prameny a Papuchalci jsou hlavními cíli cestovatelů. Každý touží vše zažít co nejintenzivněji, jak jen to tamní příroda dovolí. Nesoustřeďte se pouze na hlavní okruh po pobřeží, a navštivte i vnitrozemí. Nebudete litovat.

 6. Polsko: Běloveský prales Krásná destinace na pomezí Polska a Běloruska, kde můžeme spatřit volně žijící Zubry Evropské (European Bison) a mnoho další zvěře jako jsou losy, jeleni, vlci. Hlavním magnetem je ale právě zubr žijící zde v největším stádu na světě.

 7. Itálie, Francie: Staré Alpské vojenské cesty Divokost Ligurských Alp rozprostírající se mezi Itálií a Francií si plnými doušky vychutnáte právě vozem 4x4. Hlavně za první Světové války byla tato oblast mohutně opevňována, což přineslo i budování pevnostních cest které s současnosti můžeme využívat pro naše divoké cestování. Pevnosti Fort Central, Fort Jafferau, tunel Parpaillon, hora Somellier je to, co jinde neuvidíte. Typickým zvířetem obývajícím tuto oblast je Svišť. Vaši malý spolucestovatelé je budou velice rádi pozorovat při toulkách mezi norami na úpatí hor.

 8. Bosna a Hercegovina Jezero Šator, staré vojenské letiště Željava, Vodopády Strbačky Buk a Martin Brod, řeka Una, stará Olympijská sportoviště (Sarajevo 1984) a další. Bosna s její krásnou přírodou, přívětivými lidmi, dobrou kuchyní a střetávajícími se kulturami nabízí mnoho nezapomenutelných tras pro cestovatele. V horách a lesích dbejte na svoji bezpečnost! Některé oblasti nesou stále pozůstatky války z počátku 90. let minulého století a jsou zaminovány.

 9. Chorvatsko: Severní Velebit, řeka Krka s vodopády, ostrov Brač Nádherné vápencové hory se šotolinovými cestami, kde se natáčely legendární filmy s indiánským náčelníkem Apačů Vinnetouem vám nabídnou nespočet nádherných zážitků. Na ostrově Brač můžeme obdivovat několik ponorkových bunkrů vyhloubených v horských masivech.

 10. Albánie: Řeka Drin, přehradní jezero Komani, Bajram Curri, národní park Theti s vesnicí Theth, národní park Prokletije, jezero Skodar, řeka Valbona, Lurská jezera Je toho mnoho, co v této „divoké“ Balkánské zemi můžeme vidět. Kromě přírodních krás spatříme i nespočet betonových kopulí, bunkrů které nechal vystavět Albánský diktátor Hodža, jako svůj postoj k jiné formě komunismu. Albánie je země orlů a Mercedesů. Kdo nemá Mercedes, jako by nebyl.

Voda je na cestách důležitá.

Voda je na cestách důležitá.

Při cestách do odlehlých míst, a i během horkých letních dnů, je nezbytné mít vždy dostatek vody pro osobní hygienu, vaření a pití. Ne nadarmo pouštní průvodci doporučují mít na každý den strávený v poušti 6l vody na osobu a den. Na základě našich osobních letitých zkušeností máme pro vás připraveno řešení.

Vybrali jsme produkty, které klade důraz na funkčnost, trvanlivost, snadné použití a samozřejmě kvalitu. Kanystry a nádrže od americké firmy WaterPort splňují veškerá tato kritéria.

Vlastnosti produktů WaterPort:

 • Odolné a zdravotně nezávadné materiály.
 • Texturovaný plast v černé barvě, který udržuje příjemnou teplotu vody za slunných dnů.
 • Široké využití pro přepravu vody, sprchování, oplachování vozidel a vybavení od prachu, písku a bláta.

Použití:

 • Přeprava vody na cesty.
 • Sprchování pro sebe nebo domácí mazlíčky.
 • Oplachování vozidla, obuvi a dalšího vybavení.

Produkty WaterPort jsou využívány nejen dobrodruhy a cestovateli, ale i složkami IZS, armádou, rybáři, farmáři, kynology a mnoha dalšími po celém světě.

Plnění a ovládání:

 • Intuitivní a jednoduché.
 • Přenosný vzduchový kompresor nebo vzduchová hadice z rezervního kola vozu (není součástí) pro tlakování větších nádrží.

Dostupné velikosti:

 1. Go Spout (7,6 litru): Krátké cesty pro jednotlivce nebo dvě osoby.
 2. Day Tank (14,6 litru): Tříčlenná posádka na celý den cestování.
 3. Weekender (30,3 litru): Zásoba na celý víkend v přírodě.

Specifické využití:

 • Farmáři a zahradníci pro přípravu postřiků.
 • Upozornění: Po použití různých chemických roztoků jsou nádrže nevhodné pro pitnou vodu.

Přejeme vám pohodové cestování v čistotě a bez žízně s nádržemi WaterPort!

Cestování vozy 4x4, prozkoumávání těžko dostupných lokalit.

Cestování vozy 4x4, prozkoumávání těžko dostupných lokalit.

Každý, kdo miluje nezávislé individuální cestování, se občas při průzkumu odlehlých lokalit setká se situací, kdy je odkázán sám na sebe, své schopnosti a výbavu svého vozu. Důležité je v takové situaci nezpanikařit. Je důležité zůstat klidný a vyrovnaný, pouze tak nám mysl umožní racionálně a efektivně myslet. Pak nastane samotný akt vymyslet, jak uvíznuté vozidlo vyprostit.

Je prokázáno dobrodruhy po celém světě, že nejefektivnější způsob pro individuální vyproštění jsou vyprošťovací desky MAXTRAX MKII.

Australský dobrodruh Brad McCarthy, autor offroadového průvodce „Dirty Weekends: The Essential 4WD Guides“, zažil na vlastní kůži, jak nebezpečné je uvíznutí v odlehlých oblastech, mimo jakoukoli civilizační pomoc. Tato osobní zkušenost ho přiměla v roce 2001 k vývoji a prvnímu představení vyprošťovacích desek MAXTRAX MKI. Cílem, který si vytýčil, bylo vytvoření lehkého, snadno použitelného, snadno skladného vyprošťovacího systému, desek se záběrovými trakčními hroty. Prioritou bylo, aby bez ohledu na hluboké bláto, písek nebo sníh, desky fungovaly. V roce 2004 se Brad McCarthy spojil s výrobní australskou firmou Dienamics, která má dlouhodobé zkušenosti ve zpracovaní plastů. Tak vznikli první desky MAXTRAX MKI.

V současná generace vyprošťovacích desek MAXTRAX MKII vám vždy pomůžou vyřešit každou nebezpečnou situaci. Důležitým aspektem je použití desek pod všechna hnaná kola vozu. Tzn. že vozidla s pohonem 4x4 by měli být vybaveny čtyřmi vyprošťovacími deskami. Pouze tak zajistíte vozu 4x4 maximální trakci.

Dnes výrobky MAXTRAX používají po celém světě složky integrovaného záchranného systému, hasiči, horská služba, najdeme je v sanitních a policejních vozech, u těžařských, důlních a energetických společnosti, používají je dobrodruzi a cestovatelé, lovci a správci přírodních rezervací, závodníci dálkových rally a neposlední řadě i armády po celém světě včetně jednotek OSN. Všichni oceňují jejich flexibilitu, jednoduché použití a kvalitu.

Využití nespočívá pouze u vozů 4x4 ale u obytných vozů, bugyn, čtyřkolek atd.
Vyprošťovací desky MAXTRAX MKII získaly v roce 2010 prestižní cenu Global Media Awards na offroadovém veletrhu SEMA v americkém Las Vegas.
Pokud hledáte jednoduchost a spolehlivost pro vyproštění, jsou právě vyprošťovací desky MAXTRAXII tou správnou volbou.
MATRAX vám vždy pomůže z každé nepříjemné situace !

Pro více informací klikněte na kompletní nabídku produktů MAXTRAX na Camping Wild.

Bezpečná Přeprava, Uložení Paliva a Vody s Kanystry Overland Fuel

Bezpečná Přeprava, Uložení Paliva a Vody s Kanystry Overland Fuel

Naše hobby klade nároky na nás i na naše terénní, SUV, adventure motocykly nebo obytné vozy. Být nezávislý a soběstačný na dalekých cestách vyžaduje špičkovou a kvalitní výbavu pro vozidlo nebo motocykl. Připravenost na všechny možné scénáře je klíčová, a nedostatek paliva a vody může být nepříjemným a stresujícím zážitkem, kterému je třeba se vyhnout, pokud to jde.

I přídavné nádrže fest montované do vozu mohou selhat v případě defektu, například proražení nebo prasknutí přívodní hadice. Proto je důležité mít nezávisle uložené palivo a vodu.

V dnešní době jsou plechové kanystry typu "Jerry" nahrazovány lehkými plastovými produkty. Mezi nejlepší patří kanystry Overland Fuel! Jsou vyrobeny z jednovrstvého patentovaného plastu, odolné (lze je přejet vozem) a udrží se na hladině vody. Investice do těchto kanystrů se brzy ukáže jako výhodná.

Kanystry Overland Fuel jsou stohovatelné, což usnadňuje manipulaci. S nimi zvládne práci i křehká žena, která nás často doprovází na cestách. Kromě praktičnosti dbáme i na estetiku a design, nabízíme je v různých barevných odstínech, aby ladily s barvou vašeho vozu nebo motocyklu.

K dispozici jsou různé objemy kanystrů, včetně 4,5l/1,19Gal, 8,5l/2,25Gal, 9l/2,3Gal a 17l/4,5Galonu. Můžete je převážet v nákladovém prostoru vozu nebo je upevnit na střechu nebo bok vozu/motocyklu pomocí stahovací kurty. Pro ideální upevnění doporučujeme originální držáky Overland Fuel s pojišťovacími západkami, které jsou k dispozici s jednou nebo dvěma západkami a zámkem.

Kanystry jsou vybaveny flexibilními nalévacími hrdly s funkcí odvzdušnění, což činí nalévání tekutin příjemným zážitkem. Nalévací hrdlo je při přepravě prakticky uloženo uvnitř těla kanystru, což zajišťuje bezpečnost. Zajišťovací matice s rohatkou jsou dostupné jako doplněk v duralovém provedení a jsou určeny pro častou manipulaci s kanystry.

Pro kanystry na palivo je použito pryžové těsnění odolávající benzínu, naftě a olejům, zatímco pro kanystry na vodu je použito těsnění ze zdravotně nezávadného čirého silikonu. Každý kanystr je jasně označený nápisem "Fuel" nebo "Water" pro snadné rozlišení.

Před prvním použitím kanystru Overland Fuel doporučujeme vypláchnout a nechat vyschnout, abyste se zbavili možných plastových zbytků z výroby uvnitř kanystru.

Přejeme vám mnoho bezstarostných cestovatelských zážitků s našimi kanystry Overland Fuel už to máte vyřešeno!

Overlandové a Offroadové dobrodružství v Maroku

Overlandové a Offroadové dobrodružství v Maroku

Overlandové a Offroadové dobrodružství v Maroku:

Prozkoumejte Písečné Duny a Horské Stezky v nejzápadnější zemi severní Afriky. Maroko, je země bohatá na kulturu, historii a přírodní krásy, poskytuje neuvěřitelné možnosti pro dobrodružné cestování. Pro milovníky offroadových dobrodružství a kempování je Maroko doslova rájem. Od jízdy v písečných dunách po prozkoumávání horských stezek, Maroko má co nabídnout každému cestovateli a dobrodruhovi.

Jízda v písečných dunách

Pro mnoho nadšenců offroadového dobrodružství je jízda v písečných dunách vrcholem zážitku v Maroku. Oblasti jako Erg Chebbi a Erg Chigaga nabízejí nekonečné duny, které lákají dobrodruhy z celého světa. Prozkoumejte tyto oblasti ve svém terénním vozidle a zažijte vzrušení z jízdy v písku, přičemž si užijete úžasná panoramata a nádherné západy slunce nad dunami.

Jízda v horách

Pro ty, kteří hledají trochu odlišné dobrodružství, a nespokojí se jenom s jízdou v písku a kamenitých pláních, nabízí Maroko také malebné horské cesty. Pohoří Atlas poskytuje skvělé terény pro offroadové průzkumné a poznávací výpravy, kde projíždíte úchvatnou krajinou s malými vesničkami. Tyto horské cesty jsou často strmé serpentinovité silnice s úzkými průsmyky, což dodává vaší dobrodružné jízdě vzrušení, za kterým jsme do Afriky přijeli.

Offroadové cesty a kempování

Celé Maroko je protkáno sítí offroadových cest, které vedou skrze různorodou krajinu od pouští po hory, přes údolí a průsmyky. Tyto cesty umožňují cestovatelům a dobrodruhům ve vozech 4x4 objevovat zákoutí země, která jsou jinak běžně nedostupná. V zemi existuje mnoho kempů v poušti, které poskytují přenocování s možností základní hygieny pro návštěvníky a pocestné, kteří cestují individuálně v této odlehlé krajině. Naleznete zde jak luxusní střediska, ale i tradiční beduínské stany.

Bezpečnostní situace:

Přestože je Maroko zemí s bohatou historií a kulturou, je důležité být obezřetný ohledně bezpečnosti. Většina turistů cestuje bezpečně a bez problémů, avšak je vhodné dodržovat základní bezpečnostní opatření. Zvláště ve vzdálenějších oblastech, jako jsou právě pouště a horské oblasti, je dobré mít dobře naplánovanou trasu a informovat někoho o svých plánech. Doporučujeme i registraci na internetových stránkách MZV CZ v systému evidence vycestovaných osob – Drozd.  Důležité je také respektovat místní zvyky a tradice a dodržovat místní zákony a lokální předpisy.

Pro milovníky dobrodružství, přírodních krás a individuálního cestování je Maroko nevyčerpatelným zdrojem možností. S rozmanitým terénem a bohatou kulturou nabízí tato úžasná země místo pro nezapomenutelné zážitky a každý si zde nalezne to pravé.

mopadzi

slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide

Kráčení Po Kašubském Švýcarsku

Kráčení Po Kašubském Švýcarsku

Stejně jako na severu naší země máme malý kousek Švýcarska ve formě lokality známé jako "Česko-Saské Švýcarsko", nalezneme u našich polských sousedů obdobnou tradiční oblast na severu Polska v Pomořanském vojvodství, známou jako Kaszuby nebo "Kašubské Švýcarsko".

Tato lokalita je bohatá na lesy, jezera a pobřeží Baltského moře, propletená cestami a silničkami, které nám umožňují objevit místní památky, přírodu, atrakce a tradiční kulturu obyvatel - Kašub, kteří hovoří polsky s vlastním dialektem odlišujícím se od zbytku Polska.

Zajímavostí je skanzen v Wdzydze Kiszewskie, který se zaměřuje na představení a zachování místní tradiční kultury. Oblast Kašub je rovněž známá díky Trojměstí, které zahrnuje Gdaňsk, Gdyni a Sopoty. Všechna tři města stojí za návštěvu, s Gdaňskem jako nejimpozantnějším, bohatým na historii a památky.

Další zajímavostí je poloostrov Hel, nazývaný "písečná kosa". Je široký pouhých 150 metrů a projet si ho po silnici je pro nás opravdu nevšední zážitek. Přímořská oblast Kašubska je vyhlášená i díky husímu masu a uzeným rybám, které můžete ochutnat na mnoha místech.

Pro návštěvu pobřeží je ideální si pronajmout člun nebo využít nabízené vyhlídkové plavby. Avšak buďte obezřetní, jelikož úplný konec poloostrova je vojenskou oblastí a je uzavřen.

Pro ty, kteří dávají přednost tradičním letoviskům, je ideální návštěva Leby, kde najdete vše, co potřebujete. Pro ty z nás, kteří preferují "Evropskou divočinu", jsou tu krásné hrbolaté cesty, které nás zavedou do vnitrozemí. Městečka jako Puck, Wieciza, Koscérka, Szymbark, Kartuzy a krásný zámek Bytów nám otevřou dveře do místní historie a kultury.

Zkrátka, moře je krásné, ale pro individuální dobrodružství je místní vnitrozemí tou pravou volbou.

mopadzi

slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení