Hasicí přístroj revoluční koncepce FSS FIRE 100

Obrázek (3)
Obrázek (3)
Obrázek
Obrázek (1)
Obrázek (2)
1 850 Kč 1 529 Kč bez DPH
Revoluční hasící přístroj FFS FIRE je nejkompaktnější, nejmenší, nejlehčí a nejúčinější hasící přístroj na světě. Zapomeňte na tradiční těžké a objemné hasičáky ! Pevná konstrukce FSS FIRE, nemá žádné...Více informací
Skladem
Osobně v prodejně:zítraPřepravní společností:25. července
KódFSS100
Hasicí přístroj revoluční koncepce FSS FIRE 100
Revoluční hasící přístroj FFS FIRE je nejkompaktnější, nejmenší, nejlehčí a nejúčinější hasící přístroj na světě. Zapomeňte na tradiční těžké a objemné hasičáky !
Pevná konstrukce FSS FIRE, nemá žádné pohyblivé části a nehrozí tak časová ztráta hnacího plynu jeho nedostatkem při použití, což je hlavní rozdíl od tradičního hasicího přístroje.
V praxi to znamená, že pro přístroje FFS nikdy nebude potřebovat žádný servis, údržbu ani revize. Náplň přístroje tvoří pevná chemikálie, nemá žádnou účinnou expiraci.
Výrobce poskytuje tři roky záruky od data prodeje a udává patnáct let trvanlivosti.
FSS Fire uvolňuje netoxický plyn, který nezávadný a neškodí dětem ani zvířatům.
Vždy se řiďte logickými zásadami a bezpečnostími pokyny při použití - hasící proud, by neměl směřovat přímo na osoby, děti nebo zvířata.
FSS Fire je prvotřídním výrobkem z Itálie a je certifikován CE Europe, TÜV, námořním úřadem RINA a mnohem dalšími institucemi po celém světě.
Institucionálně byl testován a certifikován pro použití armádami, záchrannými složkami, policíí a dalšími ozbrojenými složkami po celém světě mnoha mezinárodními vojenskými a policejními skupinami, které jej aktivně používají.
Velká deviza oproti klasickým hasícím přístrojům je, že obsah FFS FIRE je zcela čistý a nezanechává žádné zbytky pěny, prášku atd. Během použití přístroje dochází k chemické reakci, která občas vytlačí s hasebním médiem stopové množství sazí z pouzdra. Hasící médium je nekorozivní, netoxické a bez negativního vlivu na životní prostředí. V případě nadýchání zasahující osobou, nebo zahraňovanou osobou není třeba nijakého zvláštního ošetření. Medium je netoxické a zdravotně nezávadné.
FSS FIRE byl testován, aby efektivně fungoval při teplotách od -140F do +320F. Celistvá konstrukce prvku FSS FIRE je odolná proti vniku vlhkosti, vody, písku a dalším nečistotám za předpokladu, že žlutý uzávěr zakrývající aktivní část přístoje zůstane namontován a nepoškozen. Důvodem je, aby aktivní část přístroje zůstala vždy suchá. Přístroj FFS FIRE lze skladovat ve vlhkém prostředí, a horkém letním a pouštním prostředí. Ve vozidlech je tedy možné ho převážet jak v prostoru pro osádku, tak např. v nákladovém prostoru.
Funkčnost a použití FSS FIRE. Přístroj funguje tak, že hasí požáry na molekulární úrovni. Jeho plyn chemicky přeruší řetězec spalování a účinně tak uhasí požár, aniž by znehodnoti hasený předmět přáškem atd. jako standardní hasící přístroje. Při použití a funkci přístroj nespotřebovává okolní kyslík.
Principielně se plyn "připojí" ke kyslíku obklopujícímu oheň a zamezí tak schopnosti spojení s řetězcem spalování, a to aniž by to ovlivnilo možnost dýchat tento kyslík zasahující, nebo zachraňovanou osobou.
V praxi to znamená, že plyn vycházející z aktivovaného přístroje vytvoří „zádržný mrak“ kolem ohně. Vytvořením mraku, který zabrání kyslíku dále podporovat hoření, je zásadní pro likvidaci a konečné uhašení požáru. Výhodou FSS FIRE je, že vám umožní hasit požár ze střední a postupně i minimální možné vzdálenosti. Při přiblížování k ohnisku požáru přístrojem pohybujte v kružnicích, které postupně zmenšujete až se dostanete do středu/ohniska požáru. Tímto způsobem zamezíte dalšímu šíření požáru.
Hasivo: Použité hasivo se skládá z dusičnanu draselného, ??organického oxidačního činidla a změkčovadla. Draslík má silné inhibiční vlastnosti díky své slabé ionizační energii.
Při reakci dusičnanu draselného (KNO3) uvnitř hasicího přístroje dochází k jeho rozpadu a vzniklý plyn je tvořen především volnými radikály draslíku K+, dusíku N který je v tomto případě inertním plynem.
Draslíkové radikály (K+) zachycují kyslík ze spalování a tím jej uhasí.
V uzavřených prostorech jako je motorový prostor vozu, elektrický rozvaděč a podobně, je učinek FSS FIRE ještě markantnější. Jeho náplň, aktivní plyn je je těžší než vzduch. Vyplní tak všechny i špatně dostupné prostory a znemožní tak hoření a opětovné vzplanutí.
Využití přístroje je naprosto všeobecné od kanceláří, počítačových centerch, prodedejních a skladovacích prostor, vozidel, motocyklů, obytných vozů, stavební techniky, garáží a dílen, výrobních prostor až po vojenskou techniku, lodě a letadla.
Hasební doba: FSS25 - 25s, FSS50 - 50s, FSS100 - 100s

Obrázek (3)Obrázek (3)
ObrázekObrázek
Obrázek (1)Obrázek (1)
Obrázek (2)Obrázek (2)
PopisObrázkyKe stažení
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení