Individuálně, kdykoliv a kamkoliv protože 4x4!

Individuálně, kdykoliv a kamkoliv protože 4x4!

Evropa není jen o malebných městech a historických památkách. Ač se to na první pohled nezdá, starý kontinent nabízí pro dobrodruhy cestující individuálně s vozy 4x4 i dostatek dobrodružného a nezávislého cestování. V tomto článku vám nabídneme několik tipů na výlety, kde využijete možnosti svého 4x4 vozidla. Pamatujte však na zásady offroad cestování! Nesjíždějte z vyznačených a projetých cest do volné přírody. Kempujte a rozdělávejte oheň jen na určených a vhodných místech. Po odjezdu uveďte kempovací prostor do původního stavu a odvezte své odpadky. Nezapomeňte také vše uklidit  po ranní tělesné potřebě a hygieně. Je to jednoduché, lopatkou vše zakopejte. Není složité dodržovat tyto jednoduché zásady, kterými zajistíme to, že veřejnost a příslušné úřady ochrany přírody nebudou proti nám, a my budeme moci dále volně cestovat.

  1. Španělsko: Picos de Europa Tyto hory nabízí malebné horské scenérie, nekonečné pastviny a úchvatné horské průsmyky. Vůz 4x4 vám umožní proniknout do těchto hor a objevit tak krásy, které jinak zůstávají skryté „běžným“ turistům.

  2. Španělsko, Francie, Andora: Pyreneje Horský masiv rozkládající se mezi Španělskem a Francií nabízí nespočet offroadových tras s krásnými výhledy, serpentinovými výjezdy a udržovanými tábořišti. Projížďka horskými průsmyky a malebnými tradičními vesničkami vám umožní objevit a poznat krásy této Evropské divočiny.

  3. Rumunsko: Transfagaraš a Transalpina Jsou jedny z nejkrásnějších cest na světě dle hodnocení Top Gear. Rumunské Karpaty jsou jako celek krásné a nabízí naprostou všestrannost ve využití vašeho vybaveného vozu 4x4. Kde jinde uvidíte v Evropě medvědy tak blízko cest, že si na ně můžete téměř sáhnout. Ale pozor, stále jsou to divoká zvířata!

  4. Švédsko: Sarek National Park Je jedním z nejstarších národních parků v Evropě. Uvidíme zde divoké hory, ledovce a nedotčenou, nádhernou přírodu. Nezpevněné cesty nás zavedou tam, kam se organizované turistické skupiny nedostanou.

  5. Island Jeho divokost pohltila mnoho cestovatelů, kteří se sem opakovaně vracejí. Vodopády, gejzíry, sopky, termální prameny a Papuchalci jsou hlavními cíli cestovatelů. Každý touží vše zažít co nejintenzivněji, jak jen to tamní příroda dovolí. Nesoustřeďte se pouze na hlavní okruh po pobřeží, a navštivte i vnitrozemí. Nebudete litovat.

  6. Polsko: Běloveský prales Krásná destinace na pomezí Polska a Běloruska, kde můžeme spatřit volně žijící Zubry Evropské (European Bison) a mnoho další zvěře jako jsou losy, jeleni, vlci. Hlavním magnetem je ale právě zubr žijící zde v největším stádu na světě.

  7. Itálie, Francie: Staré Alpské vojenské cesty Divokost Ligurských Alp rozprostírající se mezi Itálií a Francií si plnými doušky vychutnáte právě vozem 4x4. Hlavně za první Světové války byla tato oblast mohutně opevňována, což přineslo i budování pevnostních cest které s současnosti můžeme využívat pro naše divoké cestování. Pevnosti Fort Central, Fort Jafferau, tunel Parpaillon, hora Somellier je to, co jinde neuvidíte. Typickým zvířetem obývajícím tuto oblast je Svišť. Vaši malý spolucestovatelé je budou velice rádi pozorovat při toulkách mezi norami na úpatí hor.

  8. Bosna a Hercegovina Jezero Šator, staré vojenské letiště Željava, Vodopády Strbačky Buk a Martin Brod, řeka Una, stará Olympijská sportoviště (Sarajevo 1984) a další. Bosna s její krásnou přírodou, přívětivými lidmi, dobrou kuchyní a střetávajícími se kulturami nabízí mnoho nezapomenutelných tras pro cestovatele. V horách a lesích dbejte na svoji bezpečnost! Některé oblasti nesou stále pozůstatky války z počátku 90. let minulého století a jsou zaminovány.

  9. Chorvatsko: Severní Velebit, řeka Krka s vodopády, ostrov Brač Nádherné vápencové hory se šotolinovými cestami, kde se natáčely legendární filmy s indiánským náčelníkem Apačů Vinnetouem vám nabídnou nespočet nádherných zážitků. Na ostrově Brač můžeme obdivovat několik ponorkových bunkrů vyhloubených v horských masivech.

  10. Albánie: Řeka Drin, přehradní jezero Komani, Bajram Curri, národní park Theti s vesnicí Theth, národní park Prokletije, jezero Skodar, řeka Valbona, Lurská jezera Je toho mnoho, co v této „divoké“ Balkánské zemi můžeme vidět. Kromě přírodních krás spatříme i nespočet betonových kopulí, bunkrů které nechal vystavět Albánský diktátor Hodža, jako svůj postoj k jiné formě komunismu. Albánie je země orlů a Mercedesů. Kdo nemá Mercedes, jako by nebyl.

Individuálně, kdykoliv a kamkoliv protože 4x4!
Vytvořeno20.10.2023
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení