Kráčení Po Kašubském Švýcarsku

Kráčení Po Kašubském Švýcarsku

Stejně jako na severu naší země máme malý kousek Švýcarska ve formě lokality známé jako "Česko-Saské Švýcarsko", nalezneme u našich polských sousedů obdobnou tradiční oblast na severu Polska v Pomořanském vojvodství, známou jako Kaszuby nebo "Kašubské Švýcarsko".

Tato lokalita je bohatá na lesy, jezera a pobřeží Baltského moře, propletená cestami a silničkami, které nám umožňují objevit místní památky, přírodu, atrakce a tradiční kulturu obyvatel - Kašub, kteří hovoří polsky s vlastním dialektem odlišujícím se od zbytku Polska.

Zajímavostí je skanzen v Wdzydze Kiszewskie, který se zaměřuje na představení a zachování místní tradiční kultury. Oblast Kašub je rovněž známá díky Trojměstí, které zahrnuje Gdaňsk, Gdyni a Sopoty. Všechna tři města stojí za návštěvu, s Gdaňskem jako nejimpozantnějším, bohatým na historii a památky.

Další zajímavostí je poloostrov Hel, nazývaný "písečná kosa". Je široký pouhých 150 metrů a projet si ho po silnici je pro nás opravdu nevšední zážitek. Přímořská oblast Kašubska je vyhlášená i díky husímu masu a uzeným rybám, které můžete ochutnat na mnoha místech.

Pro návštěvu pobřeží je ideální si pronajmout člun nebo využít nabízené vyhlídkové plavby. Avšak buďte obezřetní, jelikož úplný konec poloostrova je vojenskou oblastí a je uzavřen.

Pro ty, kteří dávají přednost tradičním letoviskům, je ideální návštěva Leby, kde najdete vše, co potřebujete. Pro ty z nás, kteří preferují "Evropskou divočinu", jsou tu krásné hrbolaté cesty, které nás zavedou do vnitrozemí. Městečka jako Puck, Wieciza, Koscérka, Szymbark, Kartuzy a krásný zámek Bytów nám otevřou dveře do místní historie a kultury.

Zkrátka, moře je krásné, ale pro individuální dobrodružství je místní vnitrozemí tou pravou volbou.

mopadzi

slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide

Kráčení Po Kašubském Švýcarsku
Novinka
Vytvořeno11.04.2024
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení