Overlandové a Offroadové dobrodružství v Maroku

Overlandové a Offroadové dobrodružství v Maroku

Overlandové a Offroadové dobrodružství v Maroku:

Prozkoumejte Písečné Duny a Horské Stezky v nejzápadnější zemi severní Afriky. Maroko, je země bohatá na kulturu, historii a přírodní krásy, poskytuje neuvěřitelné možnosti pro dobrodružné cestování. Pro milovníky offroadových dobrodružství a kempování je Maroko doslova rájem. Od jízdy v písečných dunách po prozkoumávání horských stezek, Maroko má co nabídnout každému cestovateli a dobrodruhovi.

Jízda v písečných dunách

Pro mnoho nadšenců offroadového dobrodružství je jízda v písečných dunách vrcholem zážitku v Maroku. Oblasti jako Erg Chebbi a Erg Chigaga nabízejí nekonečné duny, které lákají dobrodruhy z celého světa. Prozkoumejte tyto oblasti ve svém terénním vozidle a zažijte vzrušení z jízdy v písku, přičemž si užijete úžasná panoramata a nádherné západy slunce nad dunami.

Jízda v horách

Pro ty, kteří hledají trochu odlišné dobrodružství, a nespokojí se jenom s jízdou v písku a kamenitých pláních, nabízí Maroko také malebné horské cesty. Pohoří Atlas poskytuje skvělé terény pro offroadové průzkumné a poznávací výpravy, kde projíždíte úchvatnou krajinou s malými vesničkami. Tyto horské cesty jsou často strmé serpentinovité silnice s úzkými průsmyky, což dodává vaší dobrodružné jízdě vzrušení, za kterým jsme do Afriky přijeli.

Offroadové cesty a kempování

Celé Maroko je protkáno sítí offroadových cest, které vedou skrze různorodou krajinu od pouští po hory, přes údolí a průsmyky. Tyto cesty umožňují cestovatelům a dobrodruhům ve vozech 4x4 objevovat zákoutí země, která jsou jinak běžně nedostupná. V zemi existuje mnoho kempů v poušti, které poskytují přenocování s možností základní hygieny pro návštěvníky a pocestné, kteří cestují individuálně v této odlehlé krajině. Naleznete zde jak luxusní střediska, ale i tradiční beduínské stany.

Bezpečnostní situace:

Přestože je Maroko zemí s bohatou historií a kulturou, je důležité být obezřetný ohledně bezpečnosti. Většina turistů cestuje bezpečně a bez problémů, avšak je vhodné dodržovat základní bezpečnostní opatření. Zvláště ve vzdálenějších oblastech, jako jsou právě pouště a horské oblasti, je dobré mít dobře naplánovanou trasu a informovat někoho o svých plánech. Doporučujeme i registraci na internetových stránkách MZV CZ v systému evidence vycestovaných osob – Drozd.  Důležité je také respektovat místní zvyky a tradice a dodržovat místní zákony a lokální předpisy.

Pro milovníky dobrodružství, přírodních krás a individuálního cestování je Maroko nevyčerpatelným zdrojem možností. S rozmanitým terénem a bohatou kulturou nabízí tato úžasná země místo pro nezapomenutelné zážitky a každý si zde nalezne to pravé.

mopadzi

slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide

Overlandové a Offroadové dobrodružství v Maroku
Novinka
Vytvořeno26.02.2024
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení